Lista Odcinków Sąd Rodzinny Online | Kinokrata - Filmy i Seriale Online | Kinokrata - Filmy i Seriale Online

Sąd Rodzinny


Sąd rodzinny – serial dokumentalno-fabularny z gatunku court show emitowany przez telewizję TVN od 4 marca 2008 r. do 22 grudnia 2011 r. we wtorki i czwartki o godzinie 16:55 (17:55 na kanale TVN HD+1). Powtórki Sądu rodzinnego emitowane są na antenie TVN 7.
Serial towarzyszył innej produkcji TVN, Sędzi Annie Marii Wesołowskiej. Przybliżał meandry procedur sądowych. Pozwy o rozwód, alimenty, eksmisje, wnioski o ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej czy uregulowanie kontaktów z dzieckiem to najczęstsze sprawy, które wpływały do sądu rodzinnego. Począwszy od 17 lutego 2009 roku[potrzebne źródło] w serialu rozpatrywane były sprawy z udziałem nieletnich sprawców czynów zabronionych. Pojawili się w związku z tym także prokuratorzy. W tygodniu emitowany był jeden odcinek z udziałem nieletnich i jeden z udziałem dorosłych. Serial emitowany był także w formacie 16:9 na kanale TVN HD. Realizowany był w Sękocinie pod Warszawą. 17 stycznia 2012 roku stacja TVN poinformowała, że serial został zdjęty z anteny i jego premierowe odcinki nie pojawią się w ramówce wiosennej w 2012 roku[1].
Sprawy prezentowane w serialu oparte były na autentycznych historiach rodzinnych znajdujących swój finał na sali sądowej. Zwaśnione strony reprezentowała dwójka prawdziwych adwokatów z wieloletnim doświadczeniem. Sprawy rozpatrywane w serialu były fikcyjne.